<
>
Universal Notebook
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Dark Blue Hexagon Pattern Paper Cover
Product Code: UNV66351
Product Unit: Each
Stock is Available!
Select Product Options:
Cover Color: Dark Blue
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV66351 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Notebook |
| Marketing Information |
Durable hardbound journals are up to the task-choose between classic linen or stylish patterns. Smooth white ruled paper allows for easy writing. Microperforated sheets for easy tearing and page removal. Attractive ribbon marker ensures you never lose your place by marking your active page. Standard ruled pages for easy note taking. |
| Product Type | Notebook |
Product Information
| Number of Sheets | 150 |
| Number of Subjects | 1 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 47 lb |
| Front Ruling Type |
|
| Ruling Line Color | Gray |
| Cover Color | Dark Blue |
| Cover Design | Hexagon Pattern |
| Cover Material | Paper |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Side |
Physical Characteristics
| Height | 10.50" |
| Width | 7.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Dark Blue Hexagon Pattern Paper Cover
People who bought this also bought
-
Product Code: MEA06062Stock is Available!
-
Product Code: MEA06074Stock is Available!
-
Product Code: REDA7150BLKStock is Available!
-
Product Code: REDAF915081Stock is Available!
-
Product Code: ROA11186CS
-
Product Code: ROA77461CS
-
Product Code: TOP10385Stock is Available!
-
Product Code: TOP10386Stock is Available!