<
>
Universal Steno Pads, Gregg Rule, Red Cover, 80 White 6 x 9 Sheets
1 Subject(s) - 80 Sheets - Spiral - Red Margin - 16 lb Basis Weight - 6" x 9" Sheet Size - 9" Height x 6" Width - White Paper
Product Code: UNV96920
Product Unit: Each
Stock is Available!
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | 96920 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Steno Pads, Gregg Rule, Red Cover, 80 White 6 x 9 Sheets |
| Marketing Information |
Whether you're taking notes at a meeting or conducting an interview, this 6" x 9" Universal Steno Book is designed for optimal shorthand writingits pages feature the traditional single margin line drawn down the middle. The paper contrasts with dark ink colors for easy-to-read writing, and the plastic wire binding along the top is snag-free to keep your pages turning easily. Plus, its sturdy back allows for easy writing, even while standing. Since this steno book is unperforated and unpunched, you won't need to worry about pages ripping or tearing out easily. |
| Product Type | Steno Pad |
Product Information
| Number of Sheets | 80 |
| Number of Subjects | 1 |
| Sheet Color | White |
| Sheet Size | 6" x 9" |
| Basis Weight | 16 lb |
| Ruling Line Color | Blue |
| Margin Color | Red |
| Binding Type | Spiral |
| Binding Location | Top |
Physical Characteristics
| Height | 9" |
| Width | 6" |
Miscellaneous
| Country of Origin | India |
Description
1 Subject(s) - 80 Sheets - Spiral - Red Margin - 16 lb Basis Weight - 6" x 9" Sheet Size - 9" Height x 6" Width - White Paper
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN26740Stock is Available!
-
Product Code: BSN26740PKStock is Available!
-
Product Code: TOP74688Stock is Available!
-
Product Code: TOP8021Stock is Available!
-
Product Code: TOP80254Stock is Available!
-
Product Code: TOP80264Stock is Available!
-
Product Code: TOP80284Stock is Available!