- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
<
>
Business Source Plastic Clipboard
6" x 9" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
Product Code: BSN01858BX
Product Unit: BX12
Stock is Available!
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01858BX |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use. |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Clip Material | Metal |
| Clip Type | Spring Clip |
| Built-in Components | Ruler |
| Board Material | Plastic |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Width | 6" |
| Length | 9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: BSN16508BXStock is Available!
-
Product Code: BSN49261
-
Product Code: BSN65637BDStock is Available!
-
Product Code: BSN86259Stock is Available!
-
Product Code: OIC83211Stock is Available!
-
Product Code: SAU05712Stock is Available!
-
Product Code: SAU05713Stock is Available!
-
Product Code: SAU22517Stock is Available!
-
Product Code: SAU22540Stock is Available!
-
Product Code: SAU23540Stock is Available!